Kraj Vysočina - logo

e-Bezpečnost Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Bezpečný internet

Máte problémy s elektronickou kriminalitou? Stali jste se její obětí nebo máte podezření, že někdo z Vašich známých čí blízkých má problémy?

 


KPBI_logo

        

                                              
                                  KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET
 

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Značka Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (17.11.2016)
  Kraj Vysočina eBezpečnost

  Pracovní skupina k el. bezpečnosti přijala opatření v souvislosti s útokem hackerů v květnu tohoto roku na společnost M-SOFT, která užívá značku Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET.

   
 • 6. ročník mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality (20.10.2016)
  Konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Kraje Vysočina a Policejní akademií pořádal již pošesté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskutečnila 13. a 14. října 2016 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.

   
 • Na osmdesát odborníků diskutuje o kyberkriminalitě v sídle krajského úřadu (13.10.2016)
  Konference o kyberkriminalitě

  Zhruba osmdesát specialistů se sjelo do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby se zúčastnilo 6. ročníku mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Cílem setkání pracovníků od policie, ze sociální oblasti i školství je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky a trendy v oblasti kyberkriminality a naopak elektronické bezpečnosti a navzájem si předat zkušenosti a sdílet informace.

   
 • Elektronická bezpečnost v Kraji Vysočina a soutěže pro žáky i studenty (7.9.2016)
  Bezpečný internet

  Aktuálně dvou soutěží spojených s tématem elektronické bezpečnosti v Kraji Vysočina se můžou zúčastnit žáci a studenti z Vysočiny. Už po šesté je připravila pracovní skupina zabývající se problematikou elektronické bezpečnosti. Soutěžící se můžou těšit na znalostní kvíz, na tvorbu videí, plakátů nebo fotorománů, a nově se do aktivit mohou zapojit i školy.

   
 • Soutěže elektronické bezpečnosti (31.8.2016)
  KPBI_soutěž

  Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila již pošesté soutěž týkající se právě tématu elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. V letošním roce se jedná o soutěže dvě.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Společnost Cybereason vyvinula nástroj pro detekci tzv. šifrovacích virů (4.1.2017)

  Společnost Cybereason vyvinula nástroj pro detekci ransomware.

  Nástroj je volně dostupný ke stažení, podporuje OS MS Windows 7,8 a 10 a MS Windows Server 2008 R2 a 2012 R2.

  Společnost tvrdí, že by měl být schopný detekovat a následně zablokovat až 99 % ransomware. Detekci provádí na základě vyhodnocování chování, nikoliv na základě antivirových definic či virových signatur. Je tak možné jej nasadit vedle běžného antivirového řešení.

  Rovněž by nástroj měl dle vývojářů rozpoznat škodlivou aktivitu jak na lokální stanici, tak na síťových discích.

  Více informací na odkazu uvedeném níže.

   
 • Společnost Cybereason vyvinula nástroj pro detekci tzv. šifrovacích virů (4.1.2017)

  Společnost Cybereason vytvořila nástroj, který by údajně měl objevit a následně zablokovat aktivitu až 99 % všech tzv. šifrovacích virů (souhrnně nazývané ransomware).

  Tento nástroj je volně stažitelný z webových stránek společnosti (odkaz uveden níže) a lze jej nainstalovat na počítače s operačním systémem Windows 7, 8 a 10. Je možné jej provozovat vedle běžného antivirového nástroje.

   
 • Nová technika útočníků rozesílající škodlivý spam (15.12.2016)

  Útočníci, kteří posílají škodlivé podvodné e-maily, které obsahují infikované přílohy začali používat novou metodu, která by jim mohla pomoci přesvědčit uživatele, aby spustili škodlivý obsah. Více info níže v článku.

   
 • mBank varuje před novou vlnou podvodných kampaní (14.12.2016)

  mBank na svých webových stránkách (odkaz uveden níže v článku) varuje před novou vlnou podvodných zpráv, které cílí nejen na klienty mBank. Podvodné zprávy (nejčastěji na sociální síti Facebook) lákají na přihlášení do nové verze elektronického bankovnictví a na finanční odměnu. Na uvedeném odkazu naleznete i radu, jakým způsobem se proti těmto nástrahám bránit.

   
 • Podvodná facebooková akce cílená na zákazníky obchodního řetězce Lidl (13.12.2016)

  Na sociální síti Facebook se objevila nová podvodná zpráva, která láká české zákazníky na údajnou slevovou akci obchodu Lidl. Obchodní řetězec se samozřejmě od této akce distancuje. V žádném případě podvodný formulář nevyplňujte.

  Více informací na odkazu uvedeném níže.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód