Tématické odkazy

• Dolní Rakousko
  • Euroskop

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Čínské investice na Vysočině by mohly pomoci modernizaci jihlavského letiště

Kraj Vysočina navštívila tento týden delegace z partnerské provincie Hubei v Číně. „Během pracovní návštěvy došlo na témata, která jsou v partnerství obou regionů prioritní – probírala se zejména možná spolupráce jednotlivých firem, oblast zdravotnictví, energetiky i zemědělství,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Delegace složená ze zástupců vedení čínské provincie a významných podnikatelů absolvovala na Vysočině pracovní setkání se zástupci kraje, Krajské hospodářské komory a podnikatelů. „Šlo o velmi konstruktivní jednání, na kterém zástupci businessu navázali kontakt se svými čínskými protějšky a hned začali řešit možné podnikatelské aktivity,“ zhodnotil Jiří Běhounek s tím, že jedním z prvních konkrétních výstupů partnerství obou regionů je spolupráce firmy ZALL JIHLAVAN airplanes s čínskou společností ZALL AVIATION. Ta má velký zájem na budoucím rozvoji letiště Jihlava – Henčov.

Návštěva Hubei

• Ondřej Rázl, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz